„Saosećamo sa meštanima, kojima iz godine u godinu zdravlje strada usled zagađenosti vazduha, vode i terena. To nije samo njihov problem, već i problem svih građana Novog Pazara“, poručuju studenti.
U saopštenju se navodi da lokalna vlast danima ne preduzima ništa kako bi riješila ovaj problem, iako je, kako naglašavaju, u obavezi da štiti zdravlje ljudi i interese zajednice.
„Njihov jedini zahtev je premeštanje deponije, i smatramo da bi se taj problem mogao rešiti već na sledećem zasedanju Skupštine grada“, navodi se u tekstu.
Studenti poručuju da umjesto pokušaja uklanjanja građana koji se bore za opstanak, vlast treba da ukloni izvor problema – deponiju.
Pored moralne i simbolične podrške, studenti pozivaju sve građane da pomognu mještanima Golog Brda konkretnim donacijama. Na terenu su najpotrebniji ljudi, ali i osnovne potrepštine – dušeci, šatori, prekrivači, voda i hrana.
Građani koji nisu u mogućnosti da sami dostave pomoć mogu je donijeti na Državni univerzitet u Novom Pazaru, odakle će studenti organizirano proslijediti sve donacije.

