10.9 C
Novi Pazar

Remi Barselone i Valensije, Mesi izjednačio rekord Pelea

IZVOR:Beta

Fudbaleri Barselone i Valensije odigrali su danas nerešeno 2:2, u utakmici 14. kola španske Primere.

Fudbaler Barselone Lionel Mesi postigao je prvi gol za svoj tim i izjednačio rekord po broju postignutih golova za jedan klub, koji je do sada držao legendarni brazilski fudbaler Pele. Pele je za Santos postigao 643 gola, a rekord je bio važeći od 1974. godine.

Valensija je povela golom Muktara Diakabija u 29. minutu, a do kraja prvog poluvremena Barselona je izjednačila golom Mesija koji je prvo promašio penal, a zatim u nastavku akcije je dao gol glavom, u četvrtom minutu nadoknade vremena.

U drugom poluvremenu Barselona je povela golom Ronalda Arahua u 52. minutu meča, dok su popularni “slepi miševi” izjednačili golom Urugvajca Maksimilijana Gomesa u 69. minutu.

Barselona je sada na petom mestu španskog prvenstva sa 21 bodom, dok je ekipa Valensije na 12. mestu sa 15 bodova. Ranije danas Atletiko Madrid je kao domaćin pobedio Elče sa 2:1 i zadržao prvo mesto na tabeli.