Ispred članica Ureda sjednici su prisustvovali:
Vijeće Kongresa bošnjačkih intelektualaca Bosne i Hercegovine
- Emeritus prof.dr. Kasim Trnka, zamjenik predsjednika VKBI, član Ureda
- Mr.sci. Emir Zlatar, generalni sekretar VKBI, izvršni sekretar Ureda
- Edhem Bičakčić, član Upravnog odbora VKBI, predsjednik Organizacionog odbora Ureda za organiziranje i održavanje Konferencije bošnjačkih organizacija, institucija i ustanova
- Prof.dr. Vildana Pečenković, članica Upravnog odbora VKBI i predsjednica Regionalnog odbora VKBI Bosanske krajine
Bošnjačko vjeće u Crnoj Gori
- Suljo Mustafić, prof., predsjednik BVuCG i predsjedavajući Ureda
- Mirsad Rastoder, predsjednik Izvršnog odbora BVuCG, član Ureda
- Almir Avdić, član BVuCG i predsjednik skupštine općine Rožaje
Bošnjačko nacionalno vijeće u Srbiji
- Prof.dr. Misala Pramenković, predsjednica BNV u Srbiji, članica Ureda
- Dr.sci. Fuad Baćinanin, predsjednik Izvršnog odbora BNV u Srbiji, član Ureda
- Prof.dr. Sead Šemsović, potpredsjednik BNV u Srbiji,
- prof.dr. Mustafa Fetić, potpredsjednik BNV u Srbiji
- Samer Jusović, sekretar BNV u Srbiji
Bošnjačko nacionalno vijeće Sjeverne Makedonije
- Dževad Hot, predsjednik BNVRSM, član Ureda
- Sead Juskoski,
- Koordinacija bošnjačkih županijskih vijeća i Vijeća Grada Zagreba R Hrvatske
- Edin Safić, podpredsjednik KBŽVRH, član Ureda
Bošnjački kulturni savez Slovenije
- Fahir Gutić, predsjednik Skupštine BKSS
- Kerim Dizdar, član Izvršnog odbora BKSS
Bošnjački predstavnici u Konsultativnom vijeću zajednica Kosova (pridruženi članovi Ureda)
- Agim Ferati, član KVZ Kosova
- Almedin Fejza, član KVZ Kosova
- Dževahira Koljenović, članica KVZ Kosova
Sjednici su prisustvovali Kemal Ademović predsjedavajući Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, Mehmed Pargan savjetnik člana Predsjedništva BiH dr. Denisa Bećirovića, i direktor Instituta za istraživanje zočina protiv čovječnosti i međunarodog prava UNSA doc.dr. Muamer Džananović koji je radi odsustva dr. Sedada Bešlije predstavio i Institut za historiju UNSA.
Članice Ureda donijele su odluku da se u Ured za koordinaciju primi krovna bošnjačka organizacija iz Slovenije – Bošnjački kulturni savez Slovenije čiji su predstavnici prisustvovali sjednici. Na ovaj način bošnjačka vijeća iz svih država bivše Jugoslavije kao i Kongres Bošnjačka Sjeverne Amerike čini će Ured za koordinaciju bošnjačkih vijeća u narednom periodu.
Ured je inicirao organiziranje međunarodne Konferencije o genocidu i zločinima protiv čovječnosti i međunarodnog prava, koja će okupiti najrelevantnije evropske i svjetske naučnike i istraživače iz ove oblasti.
Ured je na poziciju predsjedavajućeg Odbora za bosanski jezik i književnost imenovao prof.dr. Seada Šemsovića koji je na toj poziciji zamjenio rah. akademika Dževada Jahića.
Na sjednici je zaključeno da se pristupi osnivanju i registraciji matičnog ureda bošnjačkih vijeća sa sjedištem u Sarajevu, čiji bi osnivači bila bošnjačka vijeća iz regiona, a čiji će temeljni ciljevi djelovanja odnose na zaštitu i očuvanje temeljnih identitetskih posebnosti- jezika, kulture, tradicije i društvenog položaja Bošnjaka u zemljama regiona.
Ured je razmotrio i nedavno usvojenu Deklaraciju sa svesrpskog sabora, održanog u Beogradu, od predstavnika Srbije, entiteta Republike Srpske, Srpske pravoslavne crkve i predstavnika srpskih institucija i subjekata iz Crne Gore, Sjeverne Makedonije. Ured za koordinaciju bošnjačkih vijeća u potpunosti je odbacio kompletan tekst Deklaracije, preambulu i zaključke, jer smatra da je ona usmjerena na dezintegraciju Bosne i Hercegovine, suspendiranje Dejtonskog mirovnog sporazuma, odbacuje Rezoluciju Generelne skupštine UN-a o Srebrenici i utemeljena je na neistinama, krivotvorenju historijskih činjenica, te je kao takva usmjerena protiv stabilnosti cjelokupnog prostora Zapadnog Balkana. Ured je u potpunosti podržao javno saopćenje VKBI Bosne i Hercegovine.
Ured smatra da cilj nije samo „razdruživanje“ manjeg bosansko-hercegovačkog entiteta, nego integrisanje srpskih teritorija u jednu državnu tvorevinu, kroz narušavanje postojećih državnih granica i odnosa u regionu uz njegovu dezintegraciju, što je suprotno dosadašnjim procesima demokratizacije, saradnje i euro-atlanskih integracija.
Tokom posjete i susreta na prostoru Unsko-sanskog kantona održane su javne tribine u Gradu Bihaću i Cazinu, te su obavljeni susreti sa predstavnicima Vlade Unsko-sanskog kantona, Gradova Bihaća i Cazina i Univerziteta u Bihaću.
Podršku organizaranja sjednici i pratećim aktivnostima pružili su Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo, Vlada i Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta Unsko-sanskog kantona, Grad Cazin i Grad Bihać.