Akcija je deo šireg pokreta građanske nepokornosti koji traje već nekoliko meseci, a pokrenut je zbog zagađenja vazduha izazvanog radom deponije, objavila je na društvenoj mreži Iks (X) građanska “Da ne dišemo Duboko”, ističući da je situacija postala neodrživa i da zahtevaju hitne mere od lokalnih vlasti.
Na protestu je prisustna i policija, a za sada nema izveštaja o incidentima ili hapšenjima.
Lokalne vlasti nisu se oglasile povodom današnje blokade.

