Takt infoVijestiGrađani Užica blokirali gradsku upravu zbog deponije „Duboko“

Građani Užica blokirali gradsku upravu zbog deponije „Duboko“

Građani Užica blokirali su danas ulaz u zgradu gradske uprave u znak protesta protiv rada deponije "Duboko", zahtevajući hitno razrešenje v.d. direktora Milana Nenadića, određivanje roka za sanaciju deponije i odgovornost zamenika gradonačelnice Rajka Radosavljevića.

IZVOR:FoNet

Akcija je deo šireg pokreta građanske nepokornosti koji traje već nekoliko meseci, a pokrenut je zbog zagađenja vazduha izazvanog radom deponije, objavila je na društvenoj mreži Iks (X) građanska “Da ne dišemo Duboko”, ističući da je situacija postala neodrživa i da zahtevaju hitne mere od lokalnih vlasti.

Na protestu je prisustna i policija, a za sada nema izveštaja o incidentima ili hapšenjima.

Lokalne vlasti nisu se oglasile povodom današnje blokade.

NAJČITANIJE

FOTO DANA

Vezani članci

OSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime