27/04/2024
6.3 C
Novi Pazar

Novi Pazar – Radnički 1923 1:0

Fudbaleri Novog Pazara savladali su danas na svom terenu kragujevački Radnički 1923 sa 1:0, u 25. kolu Super lige Srbije.

Strelac jedinog gola na meču bio je Andrija Majdevac u 19. minutu.

Gosti su u 60. minutu došli do izjednačenja, ali je gol Vasilija Đurića poništen zbog ofsajd pozicije.

Meč je počeo minutom ćutanja za četvoro dece stradalih u jučerašnjem požaru, a potom i ubacivanjem plišanih igračaka na teren, koje će biti poklonjene deci zemljotresom pogođenih Turske i Sirije.

Utakmicu na Džaizkoin areni pratilo je oko 4.000 gledalaca, među kojima je bio i ambasador Turske u Srbiji Hami Aksoj.

Novi Pazar je peti na tabeli sa 44 boda, dok je Radnički 1923 deveti sa 27 bodova.

U narednom kolu, Novopazarci će gostovati Crvenoj zvezdi, dok će Kragujevčani na svom terenu igrati protiv kruševačkog Napretka.